FC Tempo Praha - FK Jablonec 0:3 (0:2)

12.08.2019 09:11

Drželi jsme krok, ale chyběla lepší koncovka

FC Tempo Praha U17 – FK Jablonec U17 0:3 (0:2).

Když jsem tým před třemi týdny přebíral, prohráli jsme se stejným soupeřem na plné čáře 0:8, a to především kvůli laciným ztrátám míče, chybám v rozehrávce a malému důrazu. Na všechny tyto aspekty, a nejen na ně, jsme se snažili během krátkého přípravného období zaměřit a všechny se také výrazně zlepšily. Jen ta finální fáze, rozhodování kluků na útočné třetině hřiště, v tom jsme za soupeřem zaostávali, a to také rozhodlo o výsledku.

Přitom premiérová ligová sezóna nemusela začít vůbec špatně, ale úvodní šanci zápasu Šmerdič neproměnil. První dvacetiminutovka se nesla v duchu „nahoru-dolu“. Oba týmy chtěli otevřít skóre a hra měla spád. Jablonečtí hrozili především dlouhými pasy do křídel a za naši obranu, my se snažili kombinovat po zemi, ale srážela nás 3, 4 přihrávka, která nebyla dostatečně přesná.

Ve 20. minutě přišlo zaváhání na naší levé straně, soupeř nás přečíslil, zavezl míč do vápna a byl faulován. Hostující hráč si míč stáhl rukou pod tělo s pocitem, že se píská pokutový kop. Rozhodčí však nechal ve hře pokračovat, hráč nečekaně pustil míč, vstal, přihrál před branku a tam naši zaskočenou obranu soupeř potrestal vedoucím gólem. Proč rozhodčí nepískl penaltu nebo nepřerušil hru kvůli evidentní hře rukou zůstává otázkou. Škoda.

Kluky branka zaskočila, úvod utkání jim totiž vyšel a teď tahali za kratší konec. A tak přišel za naši pasivitu druhý trest. Tentokrát se hosté prosadili po pravé straně. Míč se dostal až k našemu brankáři Skokymu, který nedůrazným zákrokem nabídl soupeři dvoubrankové vedení, 0:2.

Do poločasu zbývalo 20 minut a kluci se je rozhodli využít. Začali hrát rychleji, díky přesnějším kombinacím se dostávali do přečíslení 3 na 2 nebo 4 na 3, ale vždy situaci řešili nepřipravenou střelou místo snahy dostat se až k brance.

Soupeř již tolik nehrozil, jen se dále pouštěl do tvrdých výpadů za hranicí pravidel. Nejdříve to odnesl po ošklivém zákroku stoper Šális, který musel střídat a následně i brankář Skoky. Za nesmyslné dojetí na něj následovala i žlutá karta a šrám v obličeji našeho gólmana.

Druhý poločas se už odehrával po většinu času na polovině Jablonce. Napomohla tomu i červená karta hostů a naše početní výhoda. Největší šanci měl Raky, který se dostal k odraženému míči, využil vyběhnutého brankáře, ale jeho dalekonosný lob skončil na tyči. Další šance se také neujaly, a to především kvůli našim nepřesným střelám.

V úplném závěru, kdy se kluci tlačili za kýženou brankou, přišel trest na druhé straně. Po brejku Jablonce propadla naše levá strana a ve vápně rozhodla chladnokrevnost hostů. Rychlá klička a přesné zakončení na zadní tyč dalo výsledku konečnou podobu.

Pro kluky je to tvrdý direkt, po celý zápas dřeli, nevypustili jediný souboj. Dokud hráli hosté v rámci pravidel, drželi se s nimi i v důrazu. V efektivitě byl však fotbal spravedlivý. Na rozdíl od Jablonce jsme nedokázali své příležitosti proměnit a zaslouženě prohráli. Teď rychle „pofoukat“ šrámy a připravit se na dalšího severočeského soupeře, Slovan Liberec. Kluci ukázali, že na ligu mají, soupeři se dokázali vyrovnat. Ono to půjde!